Problemy z dodaniem komentarza? Wyślij mi go mailem - opublikuję. Adres znajdziesz w moim profilu!

Uwaga! Komentarze pojawiają się z opóźnieniem - po przejrzeniu dla odsiania spamu (i tylko jego!)


poniedziałek, 23 stycznia 2017

Niewidzialna ręka rynku

O preparacie Plestop pisałem już kiedyś w ramach polecania szanownym odwiedzającym różnych różności, z których korzystam i które uważam za dobre lub bardzo dobre w jakiejkolwiek kategorii. Swoje zdanie o tymże specyfiku jak najbardziej podtrzymuję, ponieważ stuprocentowo tak jak go reklamują usuwa pleśń bez konieczności ścierania, zmywania, płukania czy w ogóle robienia czegokolwiek poza samym "napsikaniem" go na ścianę. Ale dziś nie o stronie chemicznej a raczej okołobiznesowej owej magicznej substancji. W rolach głównych wspomniany Plestop oraz autoryzowany przedstawiciel jego producenta...
 
 
 
Akt Pierwszy - 12 stycznia 2017
 
Planując zakup przeglądam oferty na Allegro i trafiam na Plestop po, bagatela, 129,99 zł za 750 ml, czyli dokładnie dziesięć razy tyle co zwykle!!! Zszokowany, już przymierzam się do napisania maila, ale nie chcąc czekać Bóg wie ile na odpowiedź decyduję się na telefon. Miły pan po drugiej stronie  tłumaczy mi, że cenę podniósł specjalnie, rzec by można zaporowo, ponieważ aktualnie magazyn świeci pustkami, mają tylko jedną butelkę, a zamykanie aukcji wiązało by się z utratą (uwaga!) dobrego wypozycjonowania strony w Internecie.
 
- A za 129 nikt nie kupi. No chyba, że będzie  bardzo zdesperowany, to już trudno.
 
Kliknij by powiększyć!
 
Akt Drugi - 12 stycznia 2017
 
Nie wiem czy znalazł się jakiś desperat, ale za to jak widzę dojechała dostawa. W ciągu kilku godzin zeszło ponad trzydzieści opakowań. Co jednak ciekawe, cena nie wróciła do normy, a tylko została obcięta o pierwszą cyferkę. Butelka 0,75 litra za 29,99 zł. Nadal stanowczo za drogo, ale jak widać naiwnym to nie przeszkadza.
 
 
 
Akt Trzeci - 14 stycznia 2017
 
Zirytowany odnajduję tradycyjny sklep internetowy tego samego co na Allegro, jak najbardziej autoryzowanego dystrybutora i tam, a jakże, Plestop. Opakowanie zapasowe jednolitrowe, bez dozownika kosztuje 10,79 zł.
 
 
Epilog - 23 stycznia 2017
 
Na Allegro oferta po kolejnej korekcie. Za pojemnik z dozownikiem znów zapłacić trzeba jak zawsze - 12,99 zł. Co z nabitymi wcześniej w nomen omen butelkę? Nic. Life is brutal.
 
 
 
 
 
Dodano 8 lutego 2017
 
Nowy sposób dbania o page rank jak widać się upowszechnia i to z coraz większym rozmachem:
 
 

 
 
Ale na szczęście (to już z mocnym przymrużeniem oka) i rozwiązanie klasyczne nadal dobrze się trzymają. Pozdrawiamy małżonkę szanownego sprzedającego.
 
 
 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Teksty z tego bloga, moją książeczkę, zdjęcia i filmy można kopiować do użytku niekomercyjnego i/lub umieszczać na niekomercyjnych stronach www, w prezentacjach, publikacjach i innych - bez prawa do modyfikowania - po podaniu autora (Portier) oraz adresu strony z której zasobów zostały pobrane (www.otoportier.blogspot.com). Wykorzystanie komercyjne jakiegokolwiek materiału wyłącznie po kontakcie z autorem i uzyskaniu jego wyraźnej zgody. Adres do korespondencji znajduje się na stronie mojego profilu w serwisie Blogger.