Problemy z dodaniem komentarza? Wyślij mi go mailem - opublikuję. Adres znajdziesz w moim profilu!

Uwaga! Komentarze pojawiają się z opóźnieniem - po przejrzeniu dla odsiania spamu (i tylko jego!)


poniedziałek, 11 lutego 2013

Czy trzeba wypowiadać umowę o wywóz śmieci?

Niedawno wpadła mi w ręce bezpłatna gazetka wydawana w jednym z miast Górnego Śląska z zamieszczoną tam informacją o konieczności składania z odpowiednim wyprzedzeniem wypowiedzeń umów firmom zajmującym się wywozem odpadów dla uniknięcia od lipca podwójnych opłat w związku z przejęciem tej usługi przez gminy. 
 
Zwróciłem się po jej przeczytaniu do największego chyba "operatora śmieciowego" w Katowicach - Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej z zapytaniem jak też w naszym mieście wyglądać będzie ta operacja, jaki jest okres wypowiedzenia, w jakiej formie należy je składać oraz przede wszystkim jak sprawić, by unikając zdublowania usługi nie zostać jednocześnie choćby na tydzień "sam na sam z kubłem".
 
Odpowiedź jaką dziś otrzymałem i zamieszczam poniżej dowodzi nie tylko szybkości i praktycznego podejścia samej firmy (bez tych wszystkich "z uwagą zapoznalismy się ble ble ble"), ale także, co o niebo ważniejsze, wzorowego wręcz rozwiązania problemu. Chapeau bas!
---
Dzień dobry,
w odpowiedzi na otrzymane zapytanie informuję, że na fakturze za I kwartał 2013 zostanie umieszczona informacja:
MPGK INFORMUJE, ŻE DOPISUJE SIĘ W §10 UMOWY PUNKT 2 O BRZMIENIU: „2. W ZWIĄZKU Z WEJŚCIEM W ŻYCIE USTAWY O UTRZYMANIU CZYSTOŚCI UMOWA ULEGNIE ROZWIĄZANIU W TERMINIE PRZEJĘCIA OBOWIĄZKÓW ZG.Z W/W USTAWĄ PRZEZ GMINĘ KATOWICE.
Tym samym zwalnia to naszego klienta z konieczności wypowiadania wiążącej nas umowy i podwójnych opłat.

Z poważaniem
Teresa Manowska
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. 
 
 =============
 
DODANE 9 MARCA 2013
 
 Dotyczy tylko mieszkańców Katowic!
 
Do trzydziestego pierwszego marca br. nalezy pobrać STĄD i złożyć osobiście lub przesłać listem poleconym na adres Urzędu Miasta Katowice wypełnioną deklarację wraz z kopią dotychczasowej umowy z przedsiębiorstwem wywozowym. Obowiązek ten spoczywa na właścielu posesji. W przypadku współwłasności i jednej umowy wystarczy złożenie powyższego dokumentu przez tylko jednego ze współwłaścieli. W razie osobnych umów - przez wszystkich.

6 komentarzy:

 1. o! Jakie to miłe :).

  Co z tą weryfikacją obrazkową? Jest koniecznie konieczna?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyczuwam leciuteńki sarkazm w pierwszym zdaniu :)))
   Tak, sam się zastanawiałem co mają śmieci do bloga, ale potem jest tak, że ktoś trafia tu szukając prostej odpowiedzi na proste pytanie i stąd czasem takie "administracyjne" wpisy.

   Co do walki ze spamem to może jutro coś złagodzę. Kiedyś już moderowałem wpisy, ale to w sumie niewielka różnica niż gdybym je tylko przeglądał post factum - zmusza tak czy siak do ręcznego przesiewania. Obadam wszystkie opcje jutro, po pracy.

   Usuń
 2. Poruszyłeś "bolesny" problem. Ale dzięki temu wiem, że muszę się zorientować, jak to u nas będzie. Dlatego podziękować Szanownemu :))
  I szacunek dla MPGK w Katowicach. Można? Można, a nie jak najbardziej utrudnić życie mieszkańcom, wszak to ich śmietnikowy interes.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tamta gazetka z dramatycznym ostrzeżeniem (nie napisałem, bo na sto procent nie jestem pewien) była chyba z Mysłowic. Było tam o tym, że właśnie niektóre firmy wymagają np. półrocznych wypowiedzeń i stąd trzeba się szybko sprawą zająć, by potem nie płacic dwóm podmiotom za to samo (albo nie pożyczać smieci do drugiego napełnienia kubła!).

   Co do MPGK to powiem Ci, że juz któryś raz pozytywnie mnie zaskakują.

   Usuń
 3. Ja tego tak nie zostawię to jest sprzeczne z zasadami uczciwej konkurencji,wolnego rynku i to jest proszę państwa monopol!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie sądzę aby wybór firmy obsługujacej daną gminę miał odbywać się na zasadach innych niż wolny rynek i konkurencja.
   Zgodzi się Pan/Pani (proszę o podpisywanie wypowiedzi), że obecna sytuacja pozwala na wiele nadużyć. Śmieci wywozi się do lasu, podrzuca na przystankach itp. Generalnie zawierając umowę z firmą podaję po prostu ile CHCĘ mieć pojemników, czyli mogę w teorii na czteroosobową rodzinę wziąć jeden, co przecież jest niedorzeczne. A tak będzie wiadomo ile osób - ile kubłów - jaka opłata.

   Przyznaję przy tym, że też mi cały ten pomysł zapachniał PRL-em, ale po przemyśleniu sprawy uważam go za słuszny, a przynajmniej na pewno sprawiedliwszy od obecnego.

   Usuń

Teksty z tego bloga, moją książeczkę, zdjęcia i filmy można kopiować do użytku niekomercyjnego i/lub umieszczać na niekomercyjnych stronach www, w prezentacjach, publikacjach i innych - bez prawa do modyfikowania - po podaniu autora (Portier) oraz adresu strony z której zasobów zostały pobrane (www.otoportier.blogspot.com). Wykorzystanie komercyjne jakiegokolwiek materiału wyłącznie po kontakcie z autorem i uzyskaniu jego wyraźnej zgody. Adres do korespondencji znajduje się na stronie mojego profilu w serwisie Blogger.